Co je to?
Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Co je to Drama? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Drama?

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.

Význam slova, termín, co je to Drama? Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Drama sdílet s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Drama je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Drama? Výraz, definice slova z Wikipedie

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Literatura, heslo, vysvětlení, definice, význam slova, informace, slovník, pojem, slovo, Drama, formulace, význam pojmu, přesný význam, Literatura, synonymum

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Drama? resp. jaký je význam slova Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Merchandiser? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Drama hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.