Co je to?
Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Co je to Drama? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Drama

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.

Význam slova, termín, co je to Drama? Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Drama je v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, Literatura, formulace, vysvětlení, definice, wiki, význam, informace, Drama, Drama, slovo, význam slova, pojem, Literatura, heslo

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Drama?

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Drama? resp. jaký je význam pojmu Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Plátce DPH? Znáte a víte kdo je Blogerka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.