Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Co je to Chvalozpěv? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chvalozpěv?

Chvalozpěv neboli hymnus, hymna je lyrický literární útvar. Jedná se o jeden z druhů ódy. V původním významu se jednalo o oslavu božstev, později se označení vžilo pro chválení či velebení obecně.
Chvalozpěv je zařazován do tzv. vysokého stylu, kterým autor oslavuje dobro, ctnost, krásu, ušlechtilost a podobně. Je neosobní a mívá velmi vysokou kvalitu. Chvalozpěvy vznikly již ve starověku, především v Indii a Egyptě, později v antickém Řecku i v křesťanském básnictví.

Význam slova, termín, co je to Chvalozpěv? Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Chvalozpěv patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: formulace, Literatura, termín, přesný význam, význam slova, popis, definice, informace, co znamená, význam, co to je, Chvalozpěv, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Chvalozpěv? resp. co je to Chvalozpěv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chvalozpěv, odpověď na dotaz co je to Chvalozpěv?. Víte např. kdo to je Nicole Kidman? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?