Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Co je to Chvalozpěv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chvalozpěv

Chvalozpěv neboli hymnus, hymna je lyrický literární útvar. Jedná se o jeden z druhů ódy. V původním významu se jednalo o oslavu božstev, později se označení vžilo pro chválení či velebení obecně.
Chvalozpěv je zařazován do tzv. vysokého stylu, kterým autor oslavuje dobro, ctnost, krásu, ušlechtilost a podobně. Je neosobní a mívá velmi vysokou kvalitu. Chvalozpěvy vznikly již ve starověku, především v Indii a Egyptě, později v antickém Řecku i v křesťanském básnictví.

Význam slova, termín, co je to Chvalozpěv? Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chvalozpěv s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Chvalozpěv se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, co znamená, Literatura, pojem, Literatura, definice, Chvalozpěv, termín, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, co to je, informace, přesný význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Chvalozpěv? resp. jaký je přesný význam slova Chvalozpěv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chvalozpěv, odpověď na dotaz co je to Chvalozpěv?. Víte např. kdo to je Regent? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?