Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Co to je Cestopis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cestopis

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Význam slova, termín, co je to Cestopis? Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cestopis s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Cestopis je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Cestopis? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: slovník, Cestopis, co to je, heslo, termín, Literatura, význam pojmu, definice, význam, význam slova, pojem, co znamená, popis, informace, wiki

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Cestopis? resp. co znamená slovo Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Sodomita? Znáte a víte kdo je Hinduista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cestopis v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.