Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Co to je Cestopis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cestopis

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Význam slova, termín, co je to Cestopis? Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cestopis s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Cestopis se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, význam slova, wiki, význam, Cestopis, heslo, význam pojmu, přesný význam, co to je, synonymum, pojem, přesný výraz, formulace, informace, definice

Co znamená pojem Cestopis? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Cestopis? resp. jaká je definice termínu Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.