Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Co je to Brak? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Brak?

Brak je označení pro takovou literaturu, která nesplňuje nároky kladené na tzv. vysokou literaturu. Samotný výraz vychází z německého pojmenování pro produkty s vadami, které jsou určeny k likvidaci.
K hanlivému označení literárních žánrů se slovo brak používá až od 19. století. Patří sem například přehnaně krvavé romány, některé detektivky, červená knihovna, kovbojky a podobně. Někdy se brak označuje také jako ne-literatura.

Význam slova, termín, co je to Brak? Definice odborného termínu, slova Brak. Co znamená pojem Brak z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Brak patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co to je, formulace, význam, přesný význam, heslo, Brak, Literatura, význam slova, Literatura, definice, Brak, význam pojmu, slovo, vysvětlení, wiki, popis

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Brak? resp. co vlastně znamená slovo Brak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brak, odpověď na dotaz co je to Brak?. Víte např. kdo to je Tomio Okamura? Znáte a víte kdo je Kardinál? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.