Co je to?
Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je to Básnická licence? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Básnická licence

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.

Význam slova, termín, co je to Básnická licence? Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Básnická licence) můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Básnická licence je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, Literatura, popis, termín, informace, co to je, wiki, heslo, popis, slovo, definice, co znamená, slovník, pojem

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Básnická licence? resp. jaký je význam slova Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je Matyáš Korvín? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Básnická licence i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.