Co je to?
Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Co je to Balada? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Balada

Balada je epická nebo lyricko-epická báseň, většinou s velmi vážným dějem a tragickým koncem. Původ balad je lidový, později byly vytvořeny i balady umělé. Dějově jsou balady postaveny na něčí vině, na porušení některého z mravních principů a následném, nevyhnutelném trestu. Děj balady má rychlý spád, často se zde vyskytuje dialog.
Pozdější umělé balady (od 18. století) kritizují i nespravedlivé společenské a sociální jevy. Mezi nejznámější české tvůrce balad patří například K.J.Erben, F.L. Čelakovský, J. Neruda, P. Bezruč nebo J. Wolker.

Význam slova, termín, co je to Balada? Definice výrazu, termínu Balada. Co znamená odborný pojem Balada z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Balada? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Balada patří do sekce Literatura

Co znamená pojem Balada? Definice slova, termínu z Wikipedie

Balada je lyricko-epický veršovaný útvar mnohdy s ponurým, strašidelným dějem a většinou nešťastným, někdy až tragickým koncem. Námětem je v mnoha případech provinění člověka, které je potrestáno řízením nadpřirozených bytostí či osudu. Balady mají prudký dějový spád a bohatý jazyk, častým jevem je sugestivní a zkratkovitý dialog mezi postavami.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, wiki, přesný význam, pojem, Balada, heslo, význam pojmu, slovo, význam slova, význam, popis, slovník, informace, vysvětlení, co znamená

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Balada? resp. co to je Balada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balada, odpověď na dotaz co je to Balada?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.