Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co to je Audiokniha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Audiokniha?

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.

Význam slova, termín, co je to Audiokniha? Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Audiokniha se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: definice, heslo, termín, význam slova, význam pojmu, popis, slovník, Audiokniha, synonymum, pojem, co to je, Literatura, Literatura, vysvětlení, Audiokniha, význam

Ve Wikipedii se o heslu Audiokniha dozvíte následující

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Audiokniha? resp. jaká je definice termínu Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Marek Vašut? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!