Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co to je Audiokniha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Audiokniha?

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.

Význam slova, termín, co je to Audiokniha? Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Audiokniha můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Audiokniha je v sekci Literatura

Klíčová slova: definice, popis, Literatura, přesný výraz, význam slova, slovník, pojem, slovo, význam pojmu, přesný význam, Audiokniha, informace, formulace, termín, význam, wiki

Co označuje termín Audiokniha? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Audiokniha? resp. jaký je význam pojmu Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Pacifista? Znáte a víte kdo je Marek Vašut? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!