Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Co to je Audiokniha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Audiokniha

Audiokniha je zvuková nahrávka s mluveným slovem na CD, magnetofonové kazetě, gramofonové desce nebo v elektronické podobě (např. ve formátu mp3). Jedná se o mluvenou verzi literárního díla, ovšem nikoli o doslovné čtení původního textu. Ten bývá pro účely převodu do zvukové podoby upraven a zdramatizován zvukovými efekty či doprovodnou hudbou. Často bývá i zkrácen rozsah díla. Audioknihy jsou zvláště důležité pro zrakově postižené čtenáře, kteří si mohou audioknihy zdarma vypůjčit ve většině českých knihovnách.

Význam slova, termín, co je to Audiokniha? Odborný termín, výraz, slovo Audiokniha. Co znamená pojem Audiokniha z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Audiokniha můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Audiokniha se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Audiokniha? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, význam slova, přesný výraz, popis, popis, pojem, heslo, přesný význam, termín, slovo, Literatura, formulace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Audiokniha? resp. jaký je přesný význam slova Audiokniha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audiokniha, odpověď na dotaz co je to Audiokniha?. Víte např. kdo to je Zdeněk Bakala? Znáte a víte kdo je Křesťan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Audiokniha hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!