Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.

Význam slova, termín, co je to Anotace? Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Anotace patří do sekce Literatura

Klíčová slova: popis, wiki, formulace, pojem, slovník, Literatura, Anotace, synonymum, význam slova, heslo, význam pojmu, definice, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, informace

Co znamená pojem Anotace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Anotace? resp. co to je Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Aleš Háma? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Anotace i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?