Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anotace

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.

Význam slova, termín, co je to Anotace? Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anotace s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Anotace je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Anotace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, wiki, popis, definice, význam pojmu, význam, co to je, formulace, informace, slovník, Anotace, termín, heslo, přesný výraz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Anotace? resp. co znamená slovo Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Jiří Rusnok? Znáte a víte kdo je Autista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anotace v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?