Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.

Význam slova, termín, co je to Anotace? Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anotace? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Anotace je v kategorii Literatura

Klíčová slova: formulace, termín, informace, Anotace, význam pojmu, wiki, definice, význam, vysvětlení, co znamená, co to je, přesný výraz, slovo, význam slova, pojem, přesný význam

Ve Wikipedii se o termínu Anotace píše následující

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Anotace? resp. co se skrývá pod slovem Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Anotace hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?