Co je to?
Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co to je Almanach? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Almanach?

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.

Význam slova, termín, co je to Almanach? Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Almanach s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Almanach se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Almanach? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, Almanach, přesný význam, heslo, přesný výraz, Literatura, synonymum, wiki, význam pojmu, termín, vysvětlení, slovník, informace, slovo, co to je

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Almanach? resp. co to je Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Recep Tayyip Erdogan? Znáte a víte kdo je Endomorf? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Almanach i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.