Co je to?
Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co to je Almanach? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Almanach

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.

Význam slova, termín, co je to Almanach? Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Almanach? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Almanach je v kategorii Literatura

Klíčová slova: popis, slovo, přesný význam, Literatura, vysvětlení, definice, heslo, význam, wiki, Literatura, pojem, co to je, význam slova, Almanach, přesný výraz, slovník

Co znamená pojem Almanach? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Almanach? resp. jaký je význam slova Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Mila Kunis? Znáte a víte kdo je Donald Trump? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Almanach v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.