Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Co je to Alibaba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alibaba

Alibaba je jméno hrdiny příběhu z arabské literatury z období středověku, pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků. Toto dobrodružné vyprávění je zařazeno do Tisíce a jedné noci.
Alibaba náhodou zjistil heslo k otevření skrýše loupežníků a část bohatství odcizí. Loupežníci chtějí svůj poklad zpět a pokusí se vloudit do Alibabova domu. Při tomto pokusu jsou loupežníci zabiti a uprchne jen jejich vůdce. Ten je odhalen Alibabovou služkou při pokusu o pomstu a skončí stejně jako ostatní loupežníci.

Význam slova, termín, co je to Alibaba? Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Alibaba se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný význam, wiki, co znamená, význam slova, popis, pojem, vysvětlení, význam pojmu, heslo, Alibaba, definice, Literatura, synonymum, informace, formulace, význam

Co označuje termín Alibaba? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Ali Baba (arabsky علي بابا - ʿAli Bāba) je fiktivní postava středověké arabské literatury. Mluví se o něm v dobrodružné pohádce Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Někteří kritici věří, že tento příběh byl přidán do Tisíce a jedné noci jedním z evropských překladatelů jménem Antoine Galland, francouzským orientalistou z 18. století, který ji mohl zaslechnout v ústním podání od vypravěče z Aleppa na Blízkém východě. Nicméně Richard Francis Burton prohlásil, že se jedná o originální součást Tisíce a jedné noci.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Alibaba? resp. co přesně znamená slovo Alibaba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibaba, odpověď na dotaz co je to Alibaba?. Víte např. kdo to je Republikán? Znáte a víte kdo je Myslivec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.