Co je to?
Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co to je Absurdní drama? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Absurdní drama

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.

Význam slova, termín, co je to Absurdní drama? Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Absurdní drama s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Absurdní drama se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Absurdní drama? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, Absurdní drama, přesný význam, synonymum, co to je, co znamená, termín, slovník, slovo, pojem, přesný výraz, vysvětlení, popis, význam, formulace

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Absurdní drama? resp. jaký je přesný význam slova Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Absurdní drama i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.