Co je to?
Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co to je Absurdní drama? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Absurdní drama?

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.

Význam slova, termín, co je to Absurdní drama? Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Absurdní drama je v sekci Literatura

Klíčová slova: význam, definice, wiki, termín, heslo, význam pojmu, co znamená, Absurdní drama, popis, přesný výraz, slovník, pojem, Absurdní drama, co to je, vysvětlení, přesný význam

Ve Wikipedii se o termínu Absurdní drama píše následující

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Absurdní drama? resp. jaká je definice slova Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Eva Horká? Znáte a víte kdo je Anna K? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Absurdní drama hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.