Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Životospráva. Co znamená pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Co to je Životospráva? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Životospráva?

Životospráva je širší pojem, do kterého se řadí správná výživa, dostatek odpočinku, rozložení zátěže, kvalitní a dostatečně dlouhý spánek a patřičné rodinné zázemí. Pro životosprávu je důležitá regenerace organizmu, kdy si musí odpočinout i nervový systém, a spánek ve vysoké kvalitě.
Stravování musí být pravidelné, jídlo v odpovídajícím množství a složení. Práce a odpočinek mají být v rovnováze, soukromý život harmonický. Tělu prospěje také pohybová aktivita a sport, ty posilují také psychiku a sociální vazby.

Význam slova, termín, co je to Životospráva? Odborný termín, výraz, slovo Životospráva. Co znamená pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Životospráva patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Životospráva, synonymum, wiki, Lékařství, přesný výraz, význam, termín, vysvětlení, pojem, co znamená, definice, význam pojmu, popis, Životospráva, formulace, slovo

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Životospráva? resp. co označuje slovo Životospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životospráva, odpověď na dotaz co je to Životospráva?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Lobbista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?