Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Životospráva. Co znamená pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Co to je Životospráva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Životospráva?

Životospráva je širší pojem, do kterého se řadí správná výživa, dostatek odpočinku, rozložení zátěže, kvalitní a dostatečně dlouhý spánek a patřičné rodinné zázemí. Pro životosprávu je důležitá regenerace organizmu, kdy si musí odpočinout i nervový systém, a spánek ve vysoké kvalitě.
Stravování musí být pravidelné, jídlo v odpovídajícím množství a složení. Práce a odpočinek mají být v rovnováze, soukromý život harmonický. Tělu prospěje také pohybová aktivita a sport, ty posilují také psychiku a sociální vazby.

Význam slova, termín, co je to Životospráva? Odborný termín, výraz, slovo Životospráva. Co znamená pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Životospráva doporučujeme sdílet s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Životospráva se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, synonymum, formulace, pojem, vysvětlení, heslo, Životospráva, co to je, co znamená, wiki, Lékařství, přesný význam, slovo, definice, Životospráva, termín

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Životospráva? resp. co se skrývá pod slovem Životospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životospráva, odpověď na dotaz co je to Životospráva?. Víte např. kdo to je Katy Perry? Znáte a víte kdo je Lobbista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Životospráva hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?