Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Vysoký tlak? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vysoký tlak?

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.

Význam slova, termín, co je to Vysoký tlak? Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Vysoký tlak se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co to je, význam, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, Vysoký tlak, popis, význam pojmu, formulace, Lékařství, Vysoký tlak, wiki, Lékařství, význam slova, přesný význam, co znamená

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Vysoký tlak? resp. co je to Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Miloš Forman? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.