Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Vysoký tlak? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vysoký tlak?

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.

Význam slova, termín, co je to Vysoký tlak? Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vysoký tlak můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Vysoký tlak je v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, Lékařství, popis, význam slova, slovo, definice, přesný výraz, pojem, termín, slovník, Lékařství, synonymum, přesný význam, co znamená, heslo, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vysoký tlak? resp. co přesně znamená slovo Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.