Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Vysoký tlak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vysoký tlak?

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.

Význam slova, termín, co je to Vysoký tlak? Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Vysoký tlak) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Vysoký tlak patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, formulace, slovník, definice, Lékařství, slovo, význam slova, informace, wiki, co znamená, popis, význam, co to je, pojem, Vysoký tlak

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Vysoký tlak? resp. co přesně označuje termín Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vysoký tlak hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.