Co je to?
Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Co je to Uzlina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Uzlina?

Uzlina je součástí mízního oběhu a slouží k zachycování cizorodých látek. Uzliny se napojují na lymfatické cévy a mohou být i ve větších shlucích, například v podpaží, v tříslech, na krku nebo v břiše.
Uzlina v systému funguje jako filtrace, míza se v ní čistí. Pokud je v ní shromážděno více cizorodých látek, aktivuje se a zvětšuje. V uzlině se mohou tvořit nádory a růst zde dále.

Význam slova, termín, co je to Uzlina? Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Uzlina s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Uzlina se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, vysvětlení, wiki, heslo, synonymum, přesný výraz, přesný význam, Lékařství, význam pojmu, význam, pojem, Uzlina, definice, termín, význam slova, slovo

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Uzlina? resp. co je to Uzlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uzlina, odpověď na dotaz co je to Uzlina?. Víte např. kdo to je Agronom? Znáte a víte kdo je Pacifista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.