Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Co je to Úpal? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Úpal?

Úpal je název poškození těla, ke kterému dochází při přílišném nahromadění tepla. Organizmus nedokáže odvádět z těla přebytečné teplo, tělo se přehřívá a zvyšuje se jeho teplota – až přes 40 stupňů. Teplo pak může poškodit některé orgány, například mozek, srdce nebo negativně ovlivní krevní tlak.
K příznakům úpalu patří bolesti hlavy, bezvědomí, zvracení a šok, teplota a křeče, suchá kůže, rychlé dýchání a zmatené jednání. Prevencí je pokrytí hlavy, úkryt před sluncem a dostatek tekutin.

Význam slova, termín, co je to Úpal? Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úpal? s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Úpal je v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, slovník, slovo, význam slova, popis, popis, wiki, Lékařství, heslo, Lékařství, co to je, co znamená, termín, vysvětlení

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Úpal? resp. jaký je význam slova Úpal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úpal, odpověď na dotaz co je to Úpal?. Víte např. kdo to je Ludvík Svoboda? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!