Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Co je to Úpal? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Úpal?

Úpal je název poškození těla, ke kterému dochází při přílišném nahromadění tepla. Organizmus nedokáže odvádět z těla přebytečné teplo, tělo se přehřívá a zvyšuje se jeho teplota – až přes 40 stupňů. Teplo pak může poškodit některé orgány, například mozek, srdce nebo negativně ovlivní krevní tlak.
K příznakům úpalu patří bolesti hlavy, bezvědomí, zvracení a šok, teplota a křeče, suchá kůže, rychlé dýchání a zmatené jednání. Prevencí je pokrytí hlavy, úkryt před sluncem a dostatek tekutin.

Význam slova, termín, co je to Úpal? Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Úpal? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Úpal je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, slovník, pojem, význam, informace, význam slova, synonymum, přesný výraz, Úpal, slovo, definice, formulace, Lékařství, popis, co to je

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Úpal? resp. jaká je definice termínu Úpal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úpal, odpověď na dotaz co je to Úpal?. Víte např. kdo to je Ludvík Svoboda? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úpal v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!