Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Co to je Tupozrakost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tupozrakost

Tupozrakost je druh zrakové vady, která se vyskytuje většinou pouze na jednom oku. Latinsky se označuje jako amblyopie. Jedná se o sníženou ostrost zraku na jednom oku. Důsledkem tupozrakosti je binokulární vidění, tedy porušené vidění oběma očima.
Člověk s touto vadou nevnímá své okolí trojrozměrně, nevnímá totiž hloubku. Častá je u dětí, které šilhají – mozek přestane jedno z očí využívat. Postiženo bývá až pět procent obyvatelstva.

Význam slova, termín, co je to Tupozrakost? Odborný termín, výraz, slovo Tupozrakost. Co znamená pojem Tupozrakost z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tupozrakost s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tupozrakost je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, přesný význam, význam pojmu, heslo, Tupozrakost, synonymum, co znamená, wiki, vysvětlení, Tupozrakost, Lékařství, popis, formulace, definice, slovo, termín

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Tupozrakost? resp. jaká je definice slova Tupozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tupozrakost, odpověď na dotaz co je to Tupozrakost?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Geolog? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?