Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Co je to Tachykardie? Význam slova

Co znamená termín Tachykardie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tachykardie označuje zrychlenou srdeční frekvenci. O tachykardii se jedná v případě, že toto zrychlení překračuje obvyklé hodnoty pro danou výkonnostní nebo věkovou kategorii. Většinou se jedná o o více než 100 tepů za minutu. Příčinou tachykardie bývá vyšší tělesná zátěž, ke které dochází například při sportovních výkonech nebo stresu. při tachykardii dochází ke snížení účinnosti čerpání krve a srdeční sval se nestihne zaplnit krví. Zvýší se spotřeba kyslíku a zásobování okysličenou krví není dostatečné. Může tak dojít i k infarktu.
Tachykardie bývá příznakem některých chorob, jako jsou poruchy štítné žlázy, srdeční onemocnění, horečky, chudokrevnost a další.

Význam slova, termín, co je to Tachykardie? Odborný výraz, definice slova Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Tachykardie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, slovo, wiki, Lékařství, pojem, popis, význam, formulace, definice, Lékařství, co to je, Tachykardie, přesný význam, význam pojmu, co znamená, přesný výraz

Co označuje termín Tachykardie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tachykardie (tachyarytmie) je zvýšená tepová frekvence. Jedná se o kompenzační reakci srdce na různé podněty. Jako patologický jev ji hodnotíme, pokud je neúměrná situaci (většinou v klidu). Opakem tachykardie je bradykardie – snížená tepová frekvence.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Tachykardie? resp. jaký je přesný význam slova Tachykardie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tachykardie, odpověď na dotaz co je to Tachykardie?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Dalibor Janda? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.