Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Co je to Škytavka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Škytavka?

Škytavka je krátkodobý jev způsobovaný ne zcela přesně určenými příčinami. Jednou z možností jsou náhlé a velmi rychlé stahy bránice. Ty vyvolává dráždění bráničního nervstva. Při škytavce je vzduch prudce nasán do plic a při průchodu hrtanem dojde k rychlému uzavření příklopky a vzniku zvuku, který je pro škytavku typický.
Jinou možností je podráždění odpovídajících mozkových center nebo tzv. bludivého nervu. Škytání většinou odezní během několika minut, málokdy trvá déle. Často pomůže studená voda, hluboké dýchání nebo změna polohy.

Význam slova, termín, co je to Škytavka? Definice odborného termínu, slova Škytavka. Co znamená pojem Škytavka z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Škytavka? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Škytavka se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Škytavka, formulace, definice, popis, význam pojmu, termín, Lékařství, vysvětlení, slovo, heslo, informace, význam, co to je, slovník, Lékařství, co znamená

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Škytavka? resp. co to je Škytavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škytavka, odpověď na dotaz co je to Škytavka?. Víte např. kdo to je Hinduista? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.