Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rivotril. Co znamená odborný pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Co je to Rivotril? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rivotril?

Rivotril je jednou z obchodních značek Klonazepamu, léku, který bývá předepisován na léčbu psychóz a úzkostných stavů. Jiné obchodní značky tohoto léku jsou Klonopin, Ravotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep.

Význam slova, termín, co je to Rivotril? Výraz, termín, definice slova Rivotril. Co znamená odborný pojem Rivotril z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rivotril? s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Rivotril je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Rivotril, vysvětlení, přesný výraz, pojem, popis, Rivotril, slovo, formulace, informace, termín, co znamená, slovník, přesný význam, význam, heslo, význam slova

Co označuje termín Rivotril? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Klonazepam (INN, systematický název 5-(2-chlorfenyl)-7-nitro-2,3-dihydro-1,4-benzodiazepin-2-on) je léčivo ze třídy benzodiazepinů. Má antikonvulzivní, myorelaxační a anxiolytické účinky. Prodává se pod obchodními značkami Klonopin, Ravotril, Rivotril, Rivatril, Zapiz a Lonazep. V České republice je registrován přípravek Rivotril. Klonazepam je obecně považován za látku patřící mezi dlouhodobě působící benzodiazepiny, mající poločas rozpadu 18 až 50 hodin. Jedná se o chlorovaný derivát nitrazepamu a patří tedy mezi nitrobenzodiazepiny.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Rivotril? resp. co se skrývá pod slovem Rivotril? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rivotril, odpověď na dotaz co je to Rivotril?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Prognostik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde