Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Co je to Rh faktor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rh faktor?

Rh faktor je vlastnost krve, která byla objevena při poruchách krevního převodu. K těm docházelo i tehdy, když se dodržovalo pravidlo krevních skupin. Příčiny poruch byly zkoumány pokusy na opicích druhu Makak Rhesus, odtud tedy zkratka Rh faktor.
Tento údaj se vždy kontroluje u těhotných žen, protože neshoda faktoru krve otce a matky by mohla vést k ohrožení zdraví novorozence, například by mohla být příčinou onemocnění žloutenkou, chudokrevnosti nebo poškození mozku.

Význam slova, termín, co je to Rh faktor? Odborný výraz, definice slova Rh faktor. Co znamená pojem Rh faktor z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rh faktor je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, slovník, co znamená, synonymum, popis, heslo, pojem, přesný význam, informace, význam, přesný výraz, Rh faktor, slovo, definice, Rh faktor, Lékařství

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rh faktor? resp. co znamená výraz Rh faktor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rh faktor, odpověď na dotaz co je to Rh faktor?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Zeť? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.