Co je to?
Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Co je to Protonová léčba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Protonová léčba

Protonová léčba je druh léčení, který se využívá především při léčbě nádorů, nacházejících se ve velmi citlivých a rizikových oblastech, a nádorů, které vyžadují maximum léčebné látky. Jedná se například o mozkové nádory, nádorová onemocnění u dětí, lymfomy, nádory krku a hlavy a karcinomy prostaty, jater a slinivky.
Při protonové léčbě je nemocná tkáň ozařována cíleným proudem protonů. Toto přesné zacílení je předností protonové léčby, která je jinak mnohem dražší než ostatní typy radioterapie.

Význam slova, termín, co je to Protonová léčba? Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Protonová léčba? s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Protonová léčba se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, wiki, význam, význam pojmu, vysvětlení, Lékařství, Lékařství, přesný význam, co to je, popis, slovo, popis, synonymum, přesný výraz, heslo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Protonová léčba? resp. co znamená Protonová léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protonová léčba, odpověď na dotaz co je to Protonová léčba?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Protonová léčba v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.