Co je to?
Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Co je to Protonová léčba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Protonová léčba

Protonová léčba je druh léčení, který se využívá především při léčbě nádorů, nacházejících se ve velmi citlivých a rizikových oblastech, a nádorů, které vyžadují maximum léčebné látky. Jedná se například o mozkové nádory, nádorová onemocnění u dětí, lymfomy, nádory krku a hlavy a karcinomy prostaty, jater a slinivky.
Při protonové léčbě je nemocná tkáň ozařována cíleným proudem protonů. Toto přesné zacílení je předností protonové léčby, která je jinak mnohem dražší než ostatní typy radioterapie.

Význam slova, termín, co je to Protonová léčba? Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Protonová léčba? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Protonová léčba patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovo, Lékařství, definice, význam pojmu, význam slova, synonymum, pojem, co to je, heslo, Lékařství, popis, informace, formulace, popis, přesný výraz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Protonová léčba? resp. co to je Protonová léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protonová léčba, odpověď na dotaz co je to Protonová léčba?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.