Co je to?
Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Co je to Protonová léčba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Protonová léčba?

Protonová léčba je druh léčení, který se využívá především při léčbě nádorů, nacházejících se ve velmi citlivých a rizikových oblastech, a nádorů, které vyžadují maximum léčebné látky. Jedná se například o mozkové nádory, nádorová onemocnění u dětí, lymfomy, nádory krku a hlavy a karcinomy prostaty, jater a slinivky.
Při protonové léčbě je nemocná tkáň ozařována cíleným proudem protonů. Toto přesné zacílení je předností protonové léčby, která je jinak mnohem dražší než ostatní typy radioterapie.

Význam slova, termín, co je to Protonová léčba? Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Protonová léčba můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Protonová léčba je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Protonová léčba, termín, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, Lékařství, heslo, informace, přesný výraz, slovo, popis, přesný význam, wiki, co znamená, pojem, formulace

Ve Wikipedii se o termínu Protonová léčba píše následující

Protonová terapie neboli radioterapie protonovým svazkem je druhem ozařovací léčby, která je indikována především v onkologii. Terapeutický svazek je tvořen protony (těžká nabitá částice), urychlenými na vysoké energie a zacílenými do ozařovaného objemu pacienta. Oproti konvenčním druhům zevní megavoltážní radioterapie využívá příznivějšího terapeutického poměru; tedy stejných terapeutických účinků za současného snížení zátěže zdravých tkání.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Protonová léčba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Protonová léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protonová léčba, odpověď na dotaz co je to Protonová léčba?. Víte např. kdo to je Nemrtvý? Znáte a víte kdo je Jitka Čvančarová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.