Co je to?
Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Co je to Protein? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Protein?

České označení odborného slova protein zní bílkovina. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky složené z aminokyselin. Proteiny jsou jedněmi z nejdůležitějších součástí všech živých organismů.
Základní princip proteinů byl odhalen v roce 1819 Henrim Braconotem. Podrobněji byla znalost bílkovin zlepšena Linusem Paulingem a Emilem Fischerem. Bílkoviny se rozlišují podle struktury na primární, sekundární, terciární a kvartérní. V oblasti spoje proteiny vykazují určité prvky symetrie.
Bílkoviny plní různé funkce - stavební, transportní, skladovací, ochranné, obranné, zajišťují pohyb.

Význam slova, termín, co je to Protein? Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Protein? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Protein je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, slovník, informace, Lékařství, wiki, co znamená, heslo, Protein, Protein, popis, význam pojmu, význam, vysvětlení, přesný výraz, definice, slovo

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Protein? resp. co se skrývá pod slovem Protein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protein, odpověď na dotaz co je to Protein?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Republikán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?