Co je to?
Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Co je to Protein? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Protein?

České označení odborného slova protein zní bílkovina. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky složené z aminokyselin. Proteiny jsou jedněmi z nejdůležitějších součástí všech živých organismů.
Základní princip proteinů byl odhalen v roce 1819 Henrim Braconotem. Podrobněji byla znalost bílkovin zlepšena Linusem Paulingem a Emilem Fischerem. Bílkoviny se rozlišují podle struktury na primární, sekundární, terciární a kvartérní. V oblasti spoje proteiny vykazují určité prvky symetrie.
Bílkoviny plní různé funkce - stavební, transportní, skladovací, ochranné, obranné, zajišťují pohyb.

Význam slova, termín, co je to Protein? Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Protein s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Protein je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, význam pojmu, slovník, Protein, přesný význam, Lékařství, heslo, přesný výraz, pojem, význam slova, popis, synonymum, formulace, slovo, informace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Protein? resp. co je to Protein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protein, odpověď na dotaz co je to Protein?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?