Co je to?
Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Co je to Protein? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Protein?

České označení odborného slova protein zní bílkovina. Jedná se o vysokomolekulární přírodní látky složené z aminokyselin. Proteiny jsou jedněmi z nejdůležitějších součástí všech živých organismů.
Základní princip proteinů byl odhalen v roce 1819 Henrim Braconotem. Podrobněji byla znalost bílkovin zlepšena Linusem Paulingem a Emilem Fischerem. Bílkoviny se rozlišují podle struktury na primární, sekundární, terciární a kvartérní. V oblasti spoje proteiny vykazují určité prvky symetrie.
Bílkoviny plní různé funkce - stavební, transportní, skladovací, ochranné, obranné, zajišťují pohyb.

Význam slova, termín, co je to Protein? Definice odborného termínu, slova Protein. Co znamená pojem Protein z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Protein můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Protein je v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice, wiki, synonymum, informace, popis, slovník, co to je, význam slova, co znamená, termín, Lékařství, přesný výraz, Lékařství, Protein, přesný význam

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Protein? resp. co znamená slovo Protein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protein, odpověď na dotaz co je to Protein?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?