Co je to?
Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Co je to Profylaxe? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Profylaxe?

Profylaxe je pojem z oblasti zdravotnictví. Jedná se o určitý systém a posloupnost kroků, které se provádějí za účelem ochrany před nemocí nebo jako prevence vzniku nových nemocí. Opatření bývají většinou praktického rázu – může jít například o očkování nebo preventivní prohlídky. Patří sem také speciální postupy a diagnostické metody.
Profylaxí může být například i provádění ústní hygieny. Obecně tedy jde o prevenci a ochranu, pojem se používá i v dalších odvětvích.

Význam slova, termín, co je to Profylaxe? Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Profylaxe je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, formulace, pojem, přesný výraz, termín, co znamená, Profylaxe, co to je, význam slova, Lékařství, heslo, Profylaxe, slovník, informace, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Profylaxe? resp. jaká je definice termínu Profylaxe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Profylaxe, odpověď na dotaz co je to Profylaxe?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.