Co je to?
Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Co je to Profylaxe? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Profylaxe?

Profylaxe je pojem z oblasti zdravotnictví. Jedná se o určitý systém a posloupnost kroků, které se provádějí za účelem ochrany před nemocí nebo jako prevence vzniku nových nemocí. Opatření bývají většinou praktického rázu – může jít například o očkování nebo preventivní prohlídky. Patří sem také speciální postupy a diagnostické metody.
Profylaxí může být například i provádění ústní hygieny. Obecně tedy jde o prevenci a ochranu, pojem se používá i v dalších odvětvích.

Význam slova, termín, co je to Profylaxe? Definice výrazu, termínu Profylaxe. Co znamená odborný pojem Profylaxe z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Profylaxe s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Profylaxe se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, význam slova, heslo, co znamená, Lékařství, přesný význam, wiki, vysvětlení, popis, slovo, Lékařství, synonymum, Profylaxe, Profylaxe, co to je, formulace

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Profylaxe? resp. jaký je význam pojmu Profylaxe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Profylaxe, odpověď na dotaz co je to Profylaxe?. Víte např. kdo to je Vandal? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.