Co je to?
Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Co to je Pediatrie? Význam slova

Co znamená termín Pediatrie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pediatrie se překládá jako dětské lékařství. Jedná se o speciální odvětví vnitřního lékařství, které se zaměřuje na péči o děti od kojenců po mladistvé. Věkové vymezení je v různých zemích různé, péče se může vztahovat na pacienty až do 21 let. V ČR se jedná o 19 let.
Dětský lékař je označován jako pediatr. Toto odvětví je nutné především proto, že je velký rozdíl v léčbě dětí a dospělých jedinců. Lékaři se musí mnohem více soustředit na vrozené a vývojové vady a také průběh onemocnění a volba léčby jsou odlišné.

Význam slova, termín, co je to Pediatrie? Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Pediatrie) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Pediatrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Pediatrie, heslo, přesný výraz, formulace, význam slova, co znamená, informace, popis, pojem, definice, co to je, slovo, termín, vysvětlení, Lékařství

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Pediatrie? resp. co znamená Pediatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pediatrie, odpověď na dotaz co je to Pediatrie?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Despota? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.