Co je to?
Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Co to je Pediatrie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pediatrie?

Pediatrie se překládá jako dětské lékařství. Jedná se o speciální odvětví vnitřního lékařství, které se zaměřuje na péči o děti od kojenců po mladistvé. Věkové vymezení je v různých zemích různé, péče se může vztahovat na pacienty až do 21 let. V ČR se jedná o 19 let.
Dětský lékař je označován jako pediatr. Toto odvětví je nutné především proto, že je velký rozdíl v léčbě dětí a dospělých jedinců. Lékaři se musí mnohem více soustředit na vrozené a vývojové vady a také průběh onemocnění a volba léčby jsou odlišné.

Význam slova, termín, co je to Pediatrie? Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Pediatrie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Pediatrie, formulace, wiki, Lékařství, popis, co znamená, přesný význam, přesný výraz, pojem, význam pojmu, Pediatrie, informace, termín, slovo, co to je, význam

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pediatrie? resp. jaká je definice slova Pediatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pediatrie, odpověď na dotaz co je to Pediatrie?. Víte např. kdo to je Clark Rockefeller? Znáte a víte kdo je Parsifal? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pediatrie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.