Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Co je to Pankreas? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pankreas?

Pankreas je odborný termín (z latiny) pro slinivku břišní. Jedná se o žlázu s vnitřní i vnější sekrecí. Pankreas produkuje trávicí enzymy (proteazy, lipázy, amylázy) a hormony inzulin a glukagon.

Význam slova, termín, co je to Pankreas? Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Pankreas? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Pankreas je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Pankreas, význam slova, informace, přesný výraz, heslo, definice, wiki, Lékařství, co to je, vysvětlení, Pankreas, popis, termín, co znamená, formulace, pojem

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pankreas?

Slinivka břišní čili pankreas (z lat. pancreas) je šedě růžová laločnatá žláza připomínající velkou slinnou žlázu a řadí se mezi orgány trávicí soustavy. Velikost lidského pankreatu je 12–16 cm a váha 60-90 g. Funkčně tato žláza splňuje kritéria žlázy s vnější i vnitřní sekrecí. Většina objemu tkáně pankreatu je určena k výrobě pankreatické šťávy (= enzymy štěpící cukry, tuky, bílkoviny), jež je následně odváděna do dvanáctníku. Pouze 1,5 % objemu pankreatu tvoří buňky, které produkují neméně důležité hormony jako insulin a glukagon, jež jsou secernovány do krve.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pankreas? resp. co to je Pankreas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pankreas, odpověď na dotaz co je to Pankreas?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Buzerant? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?