Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pandemie. Co znamená pojem Pandemie z kategorie Lékařství?

Co to je Pandemie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pandemie?

Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující území několika kontinentů. V dnešní době může k šíření nakažlivých chorob kvůli letecké dopravě a globalizaci docházet velice rychle. Jedná se o reálnou hrozbu a existují příslušné krizové scénáře a protiepidemická opatření.

Význam slova, termín, co je to Pandemie? Odborný termín, výraz, slovo Pandemie. Co znamená pojem Pandemie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pandemie s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Pandemie je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Pandemie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující více kontinentů. Jedná se tedy o výskyt onemocnění s vysokou incidencí na velkém území (kontinenty) za určité časové období. V nedávné době média zpopularizovala hrozbu pandemie chřipky ptáků, která by mohla hrozit z Asie, naštěstí byly postiženy jen desítky lidí za specifických podmínek (těsný kontakt s nakaženou domácí drůbeží), přenos mezilidský prakticky nebyl. Opakují se však pandemie chřipky A, zejména po závažnější antigenní změně chřipkového viru (Španělská chřipka, Hong-Kong aj). Rovněž šíření viru SARS zvládnuté za značné náklady bylo vážnou hrozbou.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, slovník, popis, Lékařství, přesný výraz, Pandemie, slovo, význam, Lékařství, informace, co znamená, definice, význam pojmu, vysvětlení, co to je

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Pandemie? resp. co je to Pandemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemie, odpověď na dotaz co je to Pandemie?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Poseidón? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pandemie v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.