Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pandemie. Co znamená pojem Pandemie z kategorie Lékařství?

Co to je Pandemie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pandemie

Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující území několika kontinentů. V dnešní době může k šíření nakažlivých chorob kvůli letecké dopravě a globalizaci docházet velice rychle. Jedná se o reálnou hrozbu a existují příslušné krizové scénáře a protiepidemická opatření.

Význam slova, termín, co je to Pandemie? Odborný termín, výraz, slovo Pandemie. Co znamená pojem Pandemie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pandemie sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Pandemie je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Pandemie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující více kontinentů. Jedná se tedy o výskyt onemocnění s vysokou incidencí na velkém území (kontinenty) za určité časové období. V nedávné době média zpopularizovala hrozbu pandemie chřipky ptáků, která by mohla hrozit z Asie, naštěstí byly postiženy jen desítky lidí za specifických podmínek (těsný kontakt s nakaženou domácí drůbeží), přenos mezilidský prakticky nebyl. Opakují se však pandemie chřipky A, zejména po závažnější antigenní změně chřipkového viru (Španělská chřipka, Hong-Kong aj). Rovněž šíření viru SARS zvládnuté za značné náklady bylo vážnou hrozbou.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, formulace, termín, slovo, Pandemie, popis, pojem, co znamená, informace, slovník, význam, Lékařství, přesný výraz, definice, význam slova

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Pandemie? resp. jaká je definice termínu Pandemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemie, odpověď na dotaz co je to Pandemie?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Poseidón? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pandemie v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.