Co je to?
Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co to je Pálení žáhy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pálení žáhy

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.

Význam slova, termín, co je to Pálení žáhy? Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pálení žáhy s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Pálení žáhy se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, synonymum, wiki, Lékařství, přesný výraz, formulace, význam slova, Pálení žáhy, přesný význam, Pálení žáhy, co to je, vysvětlení, definice, slovo, slovník, Lékařství

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pálení žáhy? resp. jaký je význam slova Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Extrovert? Znáte a víte kdo je Autista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.