Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Co je to Oxytocin? Význam slova

Co znamená termín Oxytocin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oxytocin je hormon ze skupiny peptidů, který se vyskytuje u savců. Uvolňuje z podvěsku mozkového a přechází do krevního oběhu. Jeho uvolňování a funkce se u mužů a žen liší. Podnět pro produkci oxytocinu u žen dává například kojení, dráždění vagíny nebo dělohy.
Oxytocin ovlivňuje i porod a budoucí vztah mezi matkou a dítětem. U mužů zvyšuje stahy svalů, odpovědných za sílu produkce spermatu do močové trubice.

Význam slova, termín, co je to Oxytocin? Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Oxytocin se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, slovo, přesný význam, význam slova, Oxytocin, přesný výraz, synonymum, Lékařství, co znamená, vysvětlení, informace, co to je, popis, formulace, pojem, wiki

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Oxytocin? resp. co znamená výraz Oxytocin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxytocin, odpověď na dotaz co je to Oxytocin?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Oxytocin hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.