Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Co je to Oxytocin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Oxytocin?

Oxytocin je hormon ze skupiny peptidů, který se vyskytuje u savců. Uvolňuje z podvěsku mozkového a přechází do krevního oběhu. Jeho uvolňování a funkce se u mužů a žen liší. Podnět pro produkci oxytocinu u žen dává například kojení, dráždění vagíny nebo dělohy.
Oxytocin ovlivňuje i porod a budoucí vztah mezi matkou a dítětem. U mužů zvyšuje stahy svalů, odpovědných za sílu produkce spermatu do močové trubice.

Význam slova, termín, co je to Oxytocin? Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Oxytocin? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Oxytocin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, Oxytocin, heslo, popis, pojem, co znamená, slovník, význam slova, popis, přesný výraz, definice, wiki, význam, formulace

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Oxytocin? resp. jaký je význam slova Oxytocin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxytocin, odpověď na dotaz co je to Oxytocin?. Víte např. kdo to je Xindl X? Znáte a víte kdo je Konšel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Oxytocin v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.