Co je to?
Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Co to je Ovulace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ovulace?

Ovulace je termín označující okamžik uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Po uvolnění následuje asi 24 hodin, kdy může být vajíčko oplodněno spermií, jinak zanikne.

Význam slova, termín, co je to Ovulace? Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ovulace je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Ovulace, wiki, slovo, popis, informace, definice, synonymum, vysvětlení, Lékařství, Lékařství, co znamená, formulace, význam, význam slova, termín, slovník

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ovulace?

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Součet životnosti spermií v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ovulace? resp. co znamená slovo Ovulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovulace, odpověď na dotaz co je to Ovulace?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Ras? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?