Co je to?
Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Co to je Ovulace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ovulace?

Ovulace je termín označující okamžik uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Po uvolnění následuje asi 24 hodin, kdy může být vajíčko oplodněno spermií, jinak zanikne.

Význam slova, termín, co je to Ovulace? Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ovulace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ovulace patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: heslo, slovník, pojem, Ovulace, význam slova, termín, wiki, přesný význam, Ovulace, Lékařství, popis, definice, slovo, význam pojmu, vysvětlení, informace

Co znamená pojem Ovulace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Součet životnosti spermií v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ovulace? resp. co označuje slovo Ovulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovulace, odpověď na dotaz co je to Ovulace?. Víte např. kdo to je Bookmaker? Znáte a víte kdo je Ras? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?