Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Co je to Ovarium? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ovarium

Ovarium, českým názvem vaječník, je jedním z vnitřních ženských pohlavních orgánů. Jeho hlavním úkolem je vytváření pohlavních hormonů a buněk. Ovarium je oválné, po stranách lehce zploštělé. Jeho velikost se mění s věkem, větší rozměry se projevují až v pubertě.
Průběh ovulací způsobuje postupné zvrásnění vaječníku, ve vyšším věku se pak vaječník zmenšuje. Ve vaječníku se vyvíjí vajíčko, které se uvolňuje a vaječník opouští, aby mohlo dojít k jeho oplodnění.

Význam slova, termín, co je to Ovarium? Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ovarium sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ovarium patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovo, význam, slovník, wiki, Lékařství, Lékařství, Ovarium, synonymum, vysvětlení, Ovarium, přesný význam, definice, termín, co to je, formulace, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ovarium? resp. jaký je přesný význam slova Ovarium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovarium, odpověď na dotaz co je to Ovarium?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Exorcista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?