Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Co je to Ovarium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ovarium

Ovarium, českým názvem vaječník, je jedním z vnitřních ženských pohlavních orgánů. Jeho hlavním úkolem je vytváření pohlavních hormonů a buněk. Ovarium je oválné, po stranách lehce zploštělé. Jeho velikost se mění s věkem, větší rozměry se projevují až v pubertě.
Průběh ovulací způsobuje postupné zvrásnění vaječníku, ve vyšším věku se pak vaječník zmenšuje. Ve vaječníku se vyvíjí vajíčko, které se uvolňuje a vaječník opouští, aby mohlo dojít k jeho oplodnění.

Význam slova, termín, co je to Ovarium? Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ovarium je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, význam slova, Ovarium, slovník, vysvětlení, informace, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, Lékařství, popis, wiki, slovo, formulace, heslo, termín

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ovarium? resp. co znamená výraz Ovarium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovarium, odpověď na dotaz co je to Ovarium?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Exorcista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?