Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Co je to Osifikace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osifikace?

Osifikace se česky označuje jako kostnatění. To znamená postupnou přeměnu vaziva nebo chrupavek na kost. K osifikaci často dochází při hojení zlomenin nebo při růstu kostí. Pokud probíhá osifikace u dlouhých kostí, vyvíjí se nejdříve osifikační jádro, které se pak šíří k oběma koncům. Osifikční jádra se objeví i na obou koncích. Jádra se k sobě přiblíží, ale zůstává mezi nimi chrupavka, která umožňuje další růst kostí do délky. Tato růstová chrupavka se ztrácí v počátcích dospělosti. Osifikace může probíhat dvěma způsoby - kost vzniká z chrupavky nebo přímo z vaziva.

Význam slova, termín, co je to Osifikace? Odborný výraz, definice slova Osifikace. Co znamená pojem Osifikace z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Osifikace s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Osifikace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, význam, vysvětlení, co znamená, Osifikace, informace, pojem, Lékařství, synonymum, Osifikace, přesný výraz, význam slova, co to je, wiki, definice

Co znamená pojem Osifikace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Osifikace, též kostnatění, je přeměna chrupavky či vaziva na kost. Probíhá při vývoji kostí i při hojení zlomeniny. Většina lidských kostí se vyvíjí a následně osifikuje na podkladě chrupavky (tzv. enchondrálně), menší část (např. klíční kost a část lebky) na podkladě vaziva (intramembranózně).

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Osifikace? resp. co se skrývá pod slovem Osifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osifikace, odpověď na dotaz co je to Osifikace?. Víte např. kdo to je Linda Rybová? Znáte a víte kdo je Barbora Poláková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.