Co je to?
Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Co to je Okluze? Význam slova

Co znamená termín Okluze? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Okluze je termín používaný ve více oborech. Znamená upoutání, spojení nebo uzavření, popřípadě skus. S okluzí se setkáme v lékařství, v chemii nebo meteorologii. Nejčastěji užívaný je tento pojem v medicíně, kde označuje např. ve vnitřním lékařství uzavření cévy, setkat se s okluzí můžeme i v oftalmologii, akutní medicíně nebo dermatologii. Pojem okluze využívají i zubní lékaři. V meteorologii znamená okluze uzavření teplého sektoru frontální tlakové níže.

Význam slova, termín, co je to Okluze? Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Okluze? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Okluze je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, informace, slovo, Okluze, co znamená, Lékařství, přesný význam, význam pojmu, definice, wiki, pojem, význam, co to je, heslo, synonymum, slovník

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Okluze? resp. jaký je význam slova Okluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluze, odpověď na dotaz co je to Okluze?. Víte např. kdo to je Dement? Znáte a víte kdo je Alexander Babiš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Okluze hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..