Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obstřik. Co znamená pojem Obstřik z kategorie Lékařství?

Co to je Obstřik? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Obstřik

Obstřik je metoda používaná pro rychlou úlevu od bolesti. Jedná se o jednu či více injekcí do místa bolesti nebo jeho okolí. Často se využívá obstřik s kortikoidy, který snižuje akutní bolest pohybového aparátu nebo léčí záněty a otoky.
Obstřik může vydržet až několik týdnů. Injekce aplikuje specializovaný nebo rehabilitační lékař. Pacient se po aplikaci musí vyhýbat námaze a chladu. Mezi jednotlivými obstřiky by měly uběhnout alespoň 3 týdny a měly by být využívány maximálně 5x ročně.

Význam slova, termín, co je to Obstřik? Odborný termín, výraz, slovo Obstřik. Co znamená pojem Obstřik z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Obstřik) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Obstřik je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, formulace, Lékařství, synonymum, Obstřik, vysvětlení, wiki, termín, co to je, přesný výraz, co znamená, popis, význam, popis, pojem

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Obstřik? resp. co znamená slovo Obstřik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obstřik, odpověď na dotaz co je to Obstřik?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Kanovník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Obstřik i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.