Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obstřik. Co znamená pojem Obstřik z kategorie Lékařství?

Co to je Obstřik? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obstřik

Obstřik je metoda používaná pro rychlou úlevu od bolesti. Jedná se o jednu či více injekcí do místa bolesti nebo jeho okolí. Často se využívá obstřik s kortikoidy, který snižuje akutní bolest pohybového aparátu nebo léčí záněty a otoky.
Obstřik může vydržet až několik týdnů. Injekce aplikuje specializovaný nebo rehabilitační lékař. Pacient se po aplikaci musí vyhýbat námaze a chladu. Mezi jednotlivými obstřiky by měly uběhnout alespoň 3 týdny a měly by být využívány maximálně 5x ročně.

Význam slova, termín, co je to Obstřik? Odborný termín, výraz, slovo Obstřik. Co znamená pojem Obstřik z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Obstřik můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Obstřik je v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, co znamená, význam slova, popis, wiki, heslo, slovo, Lékařství, vysvětlení, co to je, přesný výraz, formulace, definice, pojem, informace, synonymum

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Obstřik? resp. co se přesně ukrývá za slovem Obstřik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obstřik, odpověď na dotaz co je to Obstřik?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Sladovník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.