Co je to?
Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Co to je Nemoc? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nemoc?

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.

Význam slova, termín, co je to Nemoc? Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nemoc s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Nemoc je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, definice, vysvětlení, termín, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, význam, přesný význam, co znamená, synonymum, Nemoc, Lékařství, co to je, slovník, slovo

Ve Wikipedii se o heslu Nemoc dozvíte následující

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nemoc? resp. co znamená Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Nemoc i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.