Co je to?
Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Co to je Nemoc? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nemoc?

Nemoc nebo též choroba je definována jako patologický stav těla nebo mysli, který způsobuje subjektivní potíže (to ale neplatí absolutně) včetně pocitu tělesné/ duševní nepohody.

Význam slova, termín, co je to Nemoc? Definice výrazu Nemoc. Co znamená odborný pojem Nemoc z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nemoc? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Nemoc patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: formulace, Lékařství, heslo, slovník, co to je, definice, Nemoc, co znamená, pojem, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, Nemoc, informace, termín

Co označuje termín Nemoc? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Nemoc neboli choroba či onemocnění je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Nemoc? resp. co označuje slovo Nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nemoc, odpověď na dotaz co je to Nemoc?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.