Co je to?
Definice výrazu Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Co to je Nefrologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Nefrologie

Nefrologie je lékařský obor, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění ledvin.

Význam slova, termín, co je to Nefrologie? Definice výrazu Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Nefrologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, význam, informace, Lékařství, heslo, význam slova, Nefrologie, popis, Nefrologie, termín, definice, synonymum, význam pojmu, co znamená, wiki, slovník

Wikipedie píše o slovu Nefrologie?

Nefrologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou. Termín „nefrologie“ byl poprvé užit kolem roku 1960. Předtím byl obor označován jako „ledvinové lékařství“. K lékařům, kteří se oborem zabývali, patří a za zakladatele jsou považováni Richard Bright (1789-1858), Franz Volhard (1872–1950) a Georg Haas (1886–1971).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Nefrologie? resp. jaký je význam slova Nefrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrologie, odpověď na dotaz co je to Nefrologie?. Víte např. kdo to je Učeň? Znáte a víte kdo je Karel Jaromír Erben? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?