Co je to?
Definice výrazu Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Co to je Nefrologie? Význam slova

Co znamená termín Nefrologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nefrologie je lékařský obor, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění ledvin.

Význam slova, termín, co je to Nefrologie? Definice výrazu Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Nefrologie) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Nefrologie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, slovo, Lékařství, formulace, přesný význam, Nefrologie, popis, slovník, wiki, význam slova, pojem, termín, význam, synonymum, definice

Co znamená pojem Nefrologie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Nefrologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou. Termín „nefrologie“ byl poprvé užit kolem roku 1960. Předtím byl obor označován jako „ledvinové lékařství“. K lékařům, kteří se oborem zabývali, patří a za zakladatele jsou považováni Richard Bright (1789-1858), Franz Volhard (1872–1950) a Georg Haas (1886–1971).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Nefrologie? resp. co vlastně znamená slovo Nefrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrologie, odpověď na dotaz co je to Nefrologie?. Víte např. kdo to je Pegas? Znáte a víte kdo je Karel Jaromír Erben? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Nefrologie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?