Co je to?
Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Co je to Morbus perthes? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Morbus perthes?

Morbus perthes je jméno dětského onemocnění kyčelního kloubu. Při této nemoci se poruší prokrvení hlavy stehenní kosti a může dojít k její deformaci. Příčiny morbus perthes nejsou zcela jasné, postupně vedou k zástavě růstu hlavice a nekróze.
Onemocnění postihuje především věkovou skupinu 4 - 7 let. Začíná bolesti v tříslech, stehnech nebo kolenou, dítě kulhá a napadá na nohu. Potíže se postupně zhoršují, diagnostika se koná prostřednictvím RTG. Léčba je možná jak konzervativní, tak operační.


Co je to Morbus perthes? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Morbus perthes) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Morbus perthes patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, synonymum, co to je, slovo, informace, co znamená, terminologie, význam slova, definice, formulace, Lékařství, wiki, Lékařství, popis, odborné názvosloví, termín


Pojem Morbus perthes je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Morbus perthes na Google.cz

Najít heslo Morbus perthes ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Morbus perthes ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Morbus perthes na Youtube

Hledat pojem Morbus perthes ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Morbus perthes ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Morbus perthes například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Morbus perthes? resp. co označuje slovo Morbus perthes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morbus perthes, odpověď na dotaz co je to Morbus perthes?. Víte např. kdo to je Patolog? Znáte a víte kdo je Manažer kvality? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.