Co je to?
Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Co je to Morbus perthes? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Morbus perthes

Morbus perthes je jméno dětského onemocnění kyčelního kloubu. Při této nemoci se poruší prokrvení hlavy stehenní kosti a může dojít k její deformaci. Příčiny morbus perthes nejsou zcela jasné, postupně vedou k zástavě růstu hlavice a nekróze.
Onemocnění postihuje především věkovou skupinu 4 - 7 let. Začíná bolesti v tříslech, stehnech nebo kolenou, dítě kulhá a napadá na nohu. Potíže se postupně zhoršují, diagnostika se koná prostřednictvím RTG. Léčba je možná jak konzervativní, tak operační.

Význam slova, termín, co je to Morbus perthes? Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Morbus perthes sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Morbus perthes patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, heslo, slovník, Morbus perthes, Lékařství, přesný význam, Lékařství, Morbus perthes, informace, co to je, význam, co znamená, popis, definice, pojem, význam slova

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Morbus perthes? resp. co znamená slovo Morbus perthes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morbus perthes, odpověď na dotaz co je to Morbus perthes?. Víte např. kdo to je Venuše? Znáte a víte kdo je Eunuch? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Morbus perthes v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.