Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Menstruace. Co znamená pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Co to je Menstruace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Menstruace

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které je u žen součástí menstruačního cyklu. Pokud nedojde k oplození vajíčka a k otěhotnění, obnoví se výstelka děložní sliznice. Stará vrstva odchází z těla s malým množstvím krve. Průměrná délka menstruačního cyklu je 28 dní.

Význam slova, termín, co je to Menstruace? Odborný termín, výraz, slovo Menstruace. Co znamená pojem Menstruace z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Menstruace) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Menstruace patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Menstruace, význam, termín, informace, slovník, přesný výraz, co to je, slovo, definice, Menstruace, Lékařství, heslo, význam pojmu, Lékařství, vysvětlení, popis

Co znamená pojem Menstruace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu. Kromě lidí mají menstruační cykly jen velké opice, na rozdíl od estrálního cyklu u většiny druhů savců. Menstruační krev se dříve nazývala čmýra, poněkud zastaralé je i označení perioda, obvyklé je označení měsíčky či v současnosti nejběžnější menzes, v lidové mluvě pak silně expresivně zabarvený výraz krámy. První menstruace se označuje jako menarche. Termíny „menstruace“ a „menses“ pocházejí z latinského mensis (měsíc), které souvisí s řeckým mene (Měsíc). Mezi menstruačním cyklem a fázemi Měsíce není přímé spojení, ale za průměrnou hodnotu normálního ovulačního cyklu ženy se obecně považuje 28 dní, což přibližně odpovídá době oběhu Měsíce kolem Země (synodický lunární měsíc, perioda mezi 2 novými Měsíci, trvá asi 29 a půl dne).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Menstruace? resp. co označuje slovo Menstruace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menstruace, odpověď na dotaz co je to Menstruace?. Víte např. kdo to je Hobit? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Menstruace hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.