Co je to?
Výraz, termín, definice slova Magnetická renozance. Co znamená odborný pojem Magnetická renozance z kategorie Lékařství?

Co je to Magnetická renozance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Magnetická renozance?

Magnetická rezonance (označována také zkratkou MR) je způsob vyšetření, který umožňuje zobrazovat vnitřní orgány ve 3D. Magnetická rezonance využívá elektromagnetické vlnění o vysoké frekvenci. Nemá žádná rizika spojená s radiačním zářením.

Význam slova, termín, co je to Magnetická renozance? Výraz, termín, definice slova Magnetická renozance. Co znamená odborný pojem Magnetická renozance z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Magnetická renozance) můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Magnetická renozance patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Magnetická renozance, synonymum, formulace, přesný výraz, heslo, Lékařství, informace, Lékařství, popis, Magnetická renozance, přesný význam, význam, slovník, význam slova, vysvětlení, pojem

Co znamená pojem Magnetická renozance? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“) je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu. Magnetická rezonance využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí. Na rozdíl od CT vyšetření, které je s MR někdy alternativní, tedy nenese žádná rizika způsobená zářením (nulová radiační zátěž). Nevýhodou vyšetření MR je určitá hlučnost zařízení. Podstatou barevného odlišení jednotlivých tkání je jejich rozdílné chování při stejném vnějším působení. Vyšetření se provádí buď s nebo bez použití kontrastní látky (gadolinium vpichem do žíly).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Magnetická renozance? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Magnetická renozance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Magnetická renozance, odpověď na dotaz co je to Magnetická renozance?. Víte např. kdo to je Mel Gibson? Znáte a víte kdo je Pastevec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.