Co je to?
Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbální punkce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lumbální punkce

Lumbální punkce je druh lékařského vyšetření, při kterém je odebírán mozkomíšní mok z páteřního kanálu. Páteřní kanál se nachází v prostoru mezi obratli a je v něm uložena mícha.
Při lumbální punkci se používá dlouhá jehla a místo odběru se znecitlivuje, takže vyšetření je bezbolestné. Punkce je prováděna neurochirurgem. Jedná se o diagnostický výkon.

Význam slova, termín, co je to Lumbální punkce? Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Lumbální punkce? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Lumbální punkce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, Lumbální punkce, informace, Lumbální punkce, co to je, přesný výraz, slovník, popis, definice, přesný význam, termín, synonymum, Lékařství, formulace, wiki, význam pojmu

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Lumbální punkce? resp. co to je Lumbální punkce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbální punkce, odpověď na dotaz co je to Lumbální punkce?. Víte např. kdo to je Sanitář? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lumbální punkce v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.