Co je to?
Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbální punkce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lumbální punkce

Lumbální punkce je druh lékařského vyšetření, při kterém je odebírán mozkomíšní mok z páteřního kanálu. Páteřní kanál se nachází v prostoru mezi obratli a je v něm uložena mícha.
Při lumbální punkci se používá dlouhá jehla a místo odběru se znecitlivuje, takže vyšetření je bezbolestné. Punkce je prováděna neurochirurgem. Jedná se o diagnostický výkon.

Význam slova, termín, co je to Lumbální punkce? Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Lumbální punkce patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, Lumbální punkce, formulace, synonymum, přesný výraz, definice, Lumbální punkce, Lékařství, význam slova, přesný význam, význam, co to je, Lékařství, informace, slovo, termín

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lumbální punkce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lumbální punkce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbální punkce, odpověď na dotaz co je to Lumbální punkce?. Víte např. kdo to je Saruman? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.