Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbálka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lumbálka

Lumbálka je hovorové označení pro lékařský zákrok známý pod názvem lumbální punkce. Při tomto specifickém vyšetření dojde k odběru menšího množství mozkomíšního moku z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře punkcí. Vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel.
Samotné vyšetření trvá krátkou dobu, přibližně deset minut. Pacient při něm leží na boku s nohama pokrčenýma k bradě. Lékař může punkci provést, i pokud pacient sedí. Oblast punkce se dezinfikuje a následně se provede místní anestezie. Po zákroku může dojít i ke komplikacím, které jsou provázeny úpornou bolestí hlavy.

Význam slova, termín, co je to Lumbálka? Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lumbálka s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lumbálka se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, popis, přesný výraz, pojem, Lékařství, synonymum, Lumbálka, heslo, termín, slovník, co to je, definice, formulace, informace, co znamená

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lumbálka? resp. jaký je význam pojmu Lumbálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbálka, odpověď na dotaz co je to Lumbálka?. Víte např. kdo to je Podruh? Znáte a víte kdo je Oportunista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Lumbálka i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.