Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co je to Lordóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lordóza?

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.

Význam slova, termín, co je to Lordóza? Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lordóza s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lordóza patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: slovník, Lordóza, heslo, význam, popis, co znamená, wiki, přesný výraz, význam slova, synonymum, pojem, co to je, definice, Lékařství, termín, slovo

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lordóza? resp. jaký je přesný význam slova Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.