Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co je to Lordóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lordóza?

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.

Význam slova, termín, co je to Lordóza? Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lordóza s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lordóza se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, wiki, slovo, význam slova, Lékařství, co to je, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, Lordóza, synonymum, přesný význam, termín, popis, slovník

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lordóza? resp. co znamená výraz Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Cynik? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.