Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Co je to Lobotomie? Význam slova

Co znamená termín Lobotomie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lobotomie je dnes už nepoužívaná velmi kontroverzní metoda léčby duševních onemocnění. Jednalo se o chirurgický zákrok, při kterém došlo k přerušení nervových vláken spojujících mozkový lakok s ostatními částmi mozku. Její účinnost byla sporná, někdy došlo k výrazným komplikacím v podobě epileptických záchvatů, změny osobnosti nebo dokonce smrti pacienta.

Význam slova, termín, co je to Lobotomie? Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Lobotomie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, co to je, význam, popis, synonymum, přesný výraz, přesný význam, význam slova, Lékařství, formulace, heslo, informace, Lékařství, slovo, Lobotomie, wiki

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lobotomie?

Lobotomie (z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez)) je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Užívala se v psychochirurgii k léčení některých závažných duševních poruch (zejména se prováděla v oblasti frontálního laloku). Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lobotomie? resp. co přesně označuje termín Lobotomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobotomie, odpověď na dotaz co je to Lobotomie?. Víte např. kdo to je Prince? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lobotomie v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.