Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Co je to Lobotomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lobotomie?

Lobotomie je dnes už nepoužívaná velmi kontroverzní metoda léčby duševních onemocnění. Jednalo se o chirurgický zákrok, při kterém došlo k přerušení nervových vláken spojujících mozkový lakok s ostatními částmi mozku. Její účinnost byla sporná, někdy došlo k výrazným komplikacím v podobě epileptických záchvatů, změny osobnosti nebo dokonce smrti pacienta.

Význam slova, termín, co je to Lobotomie? Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lobotomie se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Lobotomie je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Lobotomie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Lobotomie (z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez)) je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Užívala se v psychochirurgii k léčení některých závažných duševních poruch (zejména se prováděla v oblasti frontálního laloku). Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, popis, heslo, význam slova, pojem, Lékařství, formulace, co znamená, význam pojmu, význam, co to je, Lékařství, synonymum, wiki, Lobotomie

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Lobotomie? resp. co je to Lobotomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobotomie, odpověď na dotaz co je to Lobotomie?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.