Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Co je to Lobotomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lobotomie

Lobotomie je dnes už nepoužívaná velmi kontroverzní metoda léčby duševních onemocnění. Jednalo se o chirurgický zákrok, při kterém došlo k přerušení nervových vláken spojujících mozkový lakok s ostatními částmi mozku. Její účinnost byla sporná, někdy došlo k výrazným komplikacím v podobě epileptických záchvatů, změny osobnosti nebo dokonce smrti pacienta.

Význam slova, termín, co je to Lobotomie? Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lobotomie? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Lobotomie je v sekci Lékařství

Co znamená pojem Lobotomie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Lobotomie (z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez)) je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Užívala se v psychochirurgii k léčení některých závažných duševních poruch (zejména se prováděla v oblasti frontálního laloku). Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: slovník, synonymum, informace, formulace, wiki, přesný význam, Lékařství, co znamená, co to je, význam, heslo, popis, Lékařství, význam pojmu, termín

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lobotomie? resp. co znamená slovo Lobotomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobotomie, odpověď na dotaz co je to Lobotomie?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lobotomie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.