Co je to?
Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Co je to Libido? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Libido?

Latinské slovo libido se v českém jazyce používá jako vyjádření sexuální touhy či pohlavní pud. Svou podstatnou roli libido sehrává v psychologických teoriích Carla Gustava Junga a Sigmunda Freuda. Pojem libido se používá hlavně v rámci psychoanalýzy. Tam označuje psychosexuální energii.
Podle Freuda se libido vyvíjí a prochází různými stádii, ve kterých se mění zdroje a formy sexuální slasti.

Význam slova, termín, co je to Libido? Odborný výraz, definice slova Libido. Co znamená pojem Libido z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Libido doporučujeme sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Libido se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, význam slova, Lékařství, přesný výraz, slovo, termín, vysvětlení, Libido, slovník, heslo, formulace, co to je, význam, co znamená, popis

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Libido?

Libido (lat. touha, žádost, pud) je sexuální touha a pohlavní pud. Někde se označuje jako „sexuální apetit“ či „energie“. Libido má důležitou roli v psychologických teoriích Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga. V psychoanalýze je libido označení pro projevy pohlavního pudu, základní pudové energie a sexuální touhy, která vyvěrá z podvědomí a je zaměřená na dosahování slasti.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Libido? resp. jaký je význam slova Libido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libido, odpověď na dotaz co je to Libido?. Víte např. kdo to je Bohumil Kartous? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.