Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Co to je Léze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Léze?

Léze obecně znamená nějaké poškození tkáně nebo orgánu. Slovem léze se běžně označují různá kožní onemocnění jako vředy nebo puchýře.

Význam slova, termín, co je to Léze? Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Léze) můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Léze je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Léze? Výraz, definice slova z Wikipedie

V lékařství znamená léze poranění (trauma) či poškození tkáně nebo orgánu, pokud pochází z vnější příčiny, například z úrazu. Někdy se jako léze označují i různé formy kožních onemocnění jako puchýře, vředy a podobně. Ve starověkém lékařství se hovořilo i o functio laesa, poškození nějaké funkce.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, termín, Lékařství, co znamená, formulace, Lékařství, slovo, význam slova, synonymum, slovník, co to je, význam, popis, význam pojmu, definice

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Léze? resp. co je to Léze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léze, odpověď na dotaz co je to Léze?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Priapos? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.