Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Co to je Léze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Léze?

Léze obecně znamená nějaké poškození tkáně nebo orgánu. Slovem léze se běžně označují různá kožní onemocnění jako vředy nebo puchýře.

Význam slova, termín, co je to Léze? Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Léze s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Léze je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Léze? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

V lékařství znamená léze poranění (trauma) či poškození tkáně nebo orgánu, pokud pochází z vnější příčiny, například z úrazu. Někdy se jako léze označují i různé formy kožních onemocnění jako puchýře, vředy a podobně. Ve starověkém lékařství se hovořilo i o functio laesa, poškození nějaké funkce.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: význam pojmu, popis, synonymum, co znamená, heslo, Léze, přesný význam, formulace, význam, definice, wiki, informace, přesný výraz, Lékařství, význam slova

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Léze? resp. co znamená slovo Léze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léze, odpověď na dotaz co je to Léze?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Priapos? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Léze v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.