Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Co to je Léze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Léze

Léze obecně znamená nějaké poškození tkáně nebo orgánu. Slovem léze se běžně označují různá kožní onemocnění jako vředy nebo puchýře.

Význam slova, termín, co je to Léze? Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Léze? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Léze se nachází v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Léze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

V lékařství znamená léze poranění (trauma) či poškození tkáně nebo orgánu, pokud pochází z vnější příčiny, například z úrazu. Někdy se jako léze označují i různé formy kožních onemocnění jako puchýře, vředy a podobně. Ve starověkém lékařství se hovořilo i o functio laesa, poškození nějaké funkce.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, co to je, informace, slovo, wiki, význam, popis, definice, popis, Lékařství, co znamená, formulace, Léze

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Léze? resp. co znamená Léze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léze, odpověď na dotaz co je to Léze?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Priapos? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Léze i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.