Co je to?
Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Co to je Laparoskopie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Laparoskopie

Laparoskopie je metoda tzv. miniinvazivní chirurgie. Umožňuje provádět vyšetření nebo některé operační zákroky v břišní dutině za pomoci jednoho nebo více vpichů místo velkého řezu.

Význam slova, termín, co je to Laparoskopie? Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Laparoskopie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, slovo, co to je, Laparoskopie, wiki, slovník, přesný výraz, informace, co znamená, Lékařství, formulace, pojem, Laparoskopie, heslo, význam slova, popis

Co znamená pojem Laparoskopie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Laparoskopie (laparo - lat., měkké místo v těle, scope - lat., pozorovat) je endoskopická operační metoda břišní chirurgie, při které se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery provádějí operace orgánů břišní dutiny.
Řadí se mezi relativně nové metody diagnostiky a léčby v chirurgii a jiných oborech, přestože je známa již téměř 100 let, i když ne v takové formě, jak funguje dnes. V běžné medicínské praxi se využívá pouze přibližně 20 let.
Mezi nejčastější laparoskopické operace patří cholecystektomie (odstranění žlučníku), hernioplastika (plastika kýly), apendektomie (odstranění apendixu - červovitého přívěsku slepého střeva). S postupným rozvojem endoskopické techniky se rozvíjí i spektrum laparoskopické operativy. Dnes se v moderní chirurgii laparoskopicky operují téměř všechny orgány břišní dutiny.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Laparoskopie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Laparoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laparoskopie, odpověď na dotaz co je to Laparoskopie?. Víte např. kdo to je Premiér? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.