Co je to?
Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Co to je Laparoskopie? Význam slova

Co znamená termín Laparoskopie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Laparoskopie je metoda tzv. miniinvazivní chirurgie. Umožňuje provádět vyšetření nebo některé operační zákroky v břišní dutině za pomoci jednoho nebo více vpichů místo velkého řezu.

Význam slova, termín, co je to Laparoskopie? Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Laparoskopie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Laparoskopie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: popis, synonymum, přesný význam, co znamená, wiki, definice, Lékařství, formulace, termín, význam, význam pojmu, vysvětlení, slovník, pojem, Lékařství, co to je

Co označuje termín Laparoskopie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Laparoskopie (laparo - lat., měkké místo v těle, scope - lat., pozorovat) je endoskopická operační metoda břišní chirurgie, při které se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery provádějí operace orgánů břišní dutiny.
Řadí se mezi relativně nové metody diagnostiky a léčby v chirurgii a jiných oborech, přestože je známa již téměř 100 let, i když ne v takové formě, jak funguje dnes. V běžné medicínské praxi se využívá pouze přibližně 20 let.
Mezi nejčastější laparoskopické operace patří cholecystektomie (odstranění žlučníku), hernioplastika (plastika kýly), apendektomie (odstranění apendixu - červovitého přívěsku slepého střeva). S postupným rozvojem endoskopické techniky se rozvíjí i spektrum laparoskopické operativy. Dnes se v moderní chirurgii laparoskopicky operují téměř všechny orgány břišní dutiny.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Laparoskopie? resp. co přesně znamená slovo Laparoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laparoskopie, odpověď na dotaz co je to Laparoskopie?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.