Co je to?
Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co to je Kyfóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kyfóza?

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kyfóza? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kyfóza se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, Lékařství, co to je, vysvětlení, synonymum, slovo, význam slova, termín, Lékařství, přesný výraz, slovník, co znamená, názvosloví, co je to Kyfóza?, význam


Pojem Kyfóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Kyfóza

Hledat výraz Kyfóza ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyfóza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kyfóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kyfóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kyfóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kyfóza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kyfóza? resp. jaký je význam pojmu Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Vilém Čok? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.