Co je to?
Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Co to je Kreatin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kreatin?

Kreatin je dusíkatá organická kyselina, jež se běžně vyskytuje v tělech veškerých obratlovců. Největší koncentraci kreatinu najdeme ve svalové tkáni. Zdrojem z běžné potravy jsou hlavně různé druhy masa, protože v rostlinách obsažen není. V souvislosti s tím byla v tělech vegetariánů naměřena mnohem menší koncentrace kreatinu.
Tato organická kyselina byla objevena a popsána Michelem Eugenem Chevreulem v roce 1832. Svůj název si získala z řečtiny. Hlavní úkol kreatinu v lidském těle je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Význam slova, termín, co je to Kreatin? Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kreatin s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kreatin patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam, wiki, vysvětlení, termín, popis, Kreatin, informace, Kreatin, slovník, význam slova, Lékařství, Lékařství, co to je, heslo, definice, formulace

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kreatin? resp. co znamená Kreatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreatin, odpověď na dotaz co je to Kreatin?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem