Co je to?
Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Co to je Kreatin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kreatin?

Kreatin je dusíkatá organická kyselina, jež se běžně vyskytuje v tělech veškerých obratlovců. Největší koncentraci kreatinu najdeme ve svalové tkáni. Zdrojem z běžné potravy jsou hlavně různé druhy masa, protože v rostlinách obsažen není. V souvislosti s tím byla v tělech vegetariánů naměřena mnohem menší koncentrace kreatinu.
Tato organická kyselina byla objevena a popsána Michelem Eugenem Chevreulem v roce 1832. Svůj název si získala z řečtiny. Hlavní úkol kreatinu v lidském těle je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Význam slova, termín, co je to Kreatin? Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kreatin s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kreatin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, popis, informace, slovo, wiki, přesný význam, význam slova, synonymum, co to je, přesný výraz, Lékařství, popis, slovník, termín, význam pojmu

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kreatin? resp. co to je Kreatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreatin, odpověď na dotaz co je to Kreatin?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Demokrat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem