Co je to?
Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Co to je Kreatin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kreatin?

Kreatin je dusíkatá organická kyselina, jež se běžně vyskytuje v tělech veškerých obratlovců. Největší koncentraci kreatinu najdeme ve svalové tkáni. Zdrojem z běžné potravy jsou hlavně různé druhy masa, protože v rostlinách obsažen není. V souvislosti s tím byla v tělech vegetariánů naměřena mnohem menší koncentrace kreatinu.
Tato organická kyselina byla objevena a popsána Michelem Eugenem Chevreulem v roce 1832. Svůj název si získala z řečtiny. Hlavní úkol kreatinu v lidském těle je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Význam slova, termín, co je to Kreatin? Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kreatin s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kreatin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, informace, co to je, slovo, přesný výraz, heslo, pojem, slovník, Lékařství, význam slova, význam pojmu, synonymum, význam, definice, Lékařství

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kreatin? resp. co to je Kreatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreatin, odpověď na dotaz co je to Kreatin?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Demokrat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem