Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Co je to Kortikoidy? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kortikoidy?

V lékařství se můžete setkat s poměrně účinnými syntetickými steroidními hormony, které jsou velice podobné hormonu kortizol. Kortikoidy jsou samozřejmě poměrně účinné, nicméně najdeme u nich i celou řadu negativ, jelikož fungují na principu tlumení imunitního systému. Bývají obsaženy taktéž v různých mastech nebo emulzích.

Význam slova, termín, co je to Kortikoidy? Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kortikoidy? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kortikoidy patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice, slovník, pojem, Lékařství, termín, význam slova, Kortikoidy, Kortikoidy, formulace, význam, heslo, synonymum, přesný výraz, wiki, význam pojmu, co to je

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kortikoidy můžete dozvědět následující

Kortikoidy jsou syntetické chemické látky, které mají stejnou strukturu jako hormony z kůry nadledvin – kortikosteroidy. Jejich účinek je široký a hlavní využití v medicíně je tlumení imunitního systému na mnoha úrovních, a mohou tak tedy zablokovat silnou autoimunitní či alergickou reakci, například u astmatu nebo u atopického ekzému. Pojem kortikoidy se někdy nesprávně používá pro označení kortikosteroidů.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kortikoidy? resp. co to je Kortikoidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kortikoidy, odpověď na dotaz co je to Kortikoidy?. Víte např. kdo to je Klára Jandová? Znáte a víte kdo je Papež? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?