Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kontraindikace. Co znamená pojem Kontraindikace z kategorie Lékařství?

Co to je Kontraindikace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kontraindikace

Kontraindikace je nežádoucí účinek v případě užívání nějakého léku. Jde o případ, kdy je účinek nějakého léku negativně ovlivňován současným užíváním jiného přípravku. Případné kontraindikace jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku a lékař by měl předtím, než vystaví předpis na nějaký lék, vždy zjišťovat, zda nemůže dojít k vzájemnému ovlivnění tohoto léku s jiným přípravkem, který pacient užívá.

Význam slova, termín, co je to Kontraindikace? Odborný termín, výraz, slovo Kontraindikace. Co znamená pojem Kontraindikace z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kontraindikace se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, wiki, význam, slovo, význam pojmu, co znamená, termín, informace, pojem, Kontraindikace, Kontraindikace, Lékařství, co to je, heslo, vysvětlení, formulace

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kontraindikace? resp. co znamená výraz Kontraindikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontraindikace, odpověď na dotaz co je to Kontraindikace?. Víte např. kdo to je Václav Moravec? Znáte a víte kdo je Farizej? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Kontraindikace hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.