Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Co je to Kóma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kóma

Kóma je stav hlubokého bezvědomí, kdy člověk nereaguje na žádné podněty. Příčinou kómatu bývá nějaký těžký úraz, krvácení do mozku, hypo- nebo hyperglykemie atd.

Význam slova, termín, co je to Kóma? Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kóma sdílejte s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kóma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, definice, přesný výraz, význam, přesný význam, význam pojmu, popis, Lékařství, co znamená, Lékařství, slovník, synonymum, Kóma, wiki, termín, informace

Co znamená pojem Kóma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Kóma (z řeckého κῶμα, výslovnost kóma, znamená hluboký spánek) je pojem z oboru lékařství a znamená těžký stav bezvědomí. Postižený v kómatu nereaguje na oslovení, ani na bolestivé podněty.
Příčinou kómatu mohou být úrazy hlavy, krvácení do mozku, edém mozku, těžké nervové infekce, diabetes, hyperglykemie, hypoglykemie, hyperosmolarita, těžká poškození jater atd.
Lidé v kómatu obvykle vyžadují přijetí do nemocnice a často na jednotku intenzivní péče.
Stav může trvat prakticky libovolnou dobu, jednotky minut až desítky let.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kóma? resp. co to je Kóma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kóma, odpověď na dotaz co je to Kóma?. Víte např. kdo to je Jaroslav Rudiš? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kóma i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.