Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Co je to Kóma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kóma

Kóma je stav hlubokého bezvědomí, kdy člověk nereaguje na žádné podněty. Příčinou kómatu bývá nějaký těžký úraz, krvácení do mozku, hypo- nebo hyperglykemie atd.

Význam slova, termín, co je to Kóma? Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kóma? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kóma se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, informace, slovo, popis, přesný výraz, Lékařství, co to je, synonymum, formulace, heslo, slovník, Kóma, Kóma, termín, význam pojmu, definice

Co označuje termín Kóma? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Kóma (z řeckého κῶμα, výslovnost kóma, znamená hluboký spánek) je pojem z oboru lékařství a znamená těžký stav bezvědomí. Postižený v kómatu nereaguje na oslovení, ani na bolestivé podněty.
Příčinou kómatu mohou být úrazy hlavy, krvácení do mozku, edém mozku, těžké nervové infekce, diabetes, hyperglykemie, hypoglykemie, hyperosmolarita, těžká poškození jater atd.
Lidé v kómatu obvykle vyžadují přijetí do nemocnice a často na jednotku intenzivní péče.
Stav může trvat prakticky libovolnou dobu, jednotky minut až desítky let.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kóma? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kóma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kóma, odpověď na dotaz co je to Kóma?. Víte např. kdo to je Kněžna Libuše? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.